BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kas Jums jāzina, lai Jūsu dzīvnieks būtu vesels un priecīgs.

BUJ PAR PRODUKTU

 • ES REGULĀRI UN PAREIZI APSTRĀDĀJU SAVU DZĪVNIEKU AR FRONTLINE. VAI IR NORMĀLI REDZĒT UZ VIŅA ĒRCES?

  Vairums preparātu pret ērcēm, piemēram, Frontline combo, Frontline Spot On vai Frontline Spray, nav repelenti, tāpēc pastāv varbūtība, ka atsevišķas ērces joprojām var piesūkties Jūsu mīlulim. Pēc apstrādes ar Frontline, ērces mirst 48 stundu laikā. 

 • KĀ LIETOT FRONTLINE PIPETES?

  Frontline pipetes saturs jāuzklāj tieši uz dzīvnieka ādas nevis matiem. Sunim – uz muguras ādas, starp lāpstiņām. Kaķim – uz ādas galvaskausa pamatnē, kur jūsu mīlulis nevar to nolaizīt. 
  Frontline satur aktīvo vielu fipronilu. Kad produkts tiek uzklāts uz ādas, tas uzkrājas ādas tauku dziedzeros. Pēc tam tas nepārtraukti izplatās pa jūsu mīluļa ādu un apmatjumu caur matu folikuliem. Blusas un ērces, kuras uzlec uz dzīvnieka, tiek iznīcinātas tieša kontakta ceļā. 

 • NESEN SAVAM MĪLULIM ESMU LIETOJIS CITA RAŽOTĀJA PRETPARAZĪTU PILIENUS. CIK ILGAM LAIKAM JĀPAIET, LAI VARĒTU LIETOT FRONTLINE?

  Minimālais laika intervāls starp Frontline lietošanu un jebkuru citu produktu ir 4 nedēļas. Lūdzu, konsultējieties ar savu veterinārārstu, ja Jums ir nepieciešams papildu padoms.

 • MANA SUŅA SVARS IR MAZĀKS PAR 2KG. KURU FRONTLINE PRODUKTU ES DRĪKSTU LIETOT?

  Suņiem, kuru svars ir mazāks par 2kg, drīkst izmantot Frontline Spray.

 • VAI ES VARU IZMANTOT DIVAS FRONTLINE PIPETES, JA MAN IR LIELS KAĶIS?

  Kaķiem, kuru masa ir lielāka par 10 kg, ieteicams izmantot 2 pipetes Frontline kaķiem.

 • VAI VARU APLICĒT FRONTLINE UZ CITIEM DZĪVNIEKIEM, IZŅEMOT KAĶUS, SUŅUS UN SESKUS?

  Nekad nelietojiet medikamentus uz dzīvieku sugām, kurām tie nav paredzēti.
  Frontline Spray drīkst lietot kaķiem, suņiem.
  Frontline Spot On Cat - drīkst lietot kaķiem.
  Frontline Spot On Dog - drīkst lietot suņiem.
  Frontline Combo Cat - drīkst lietot kaķiem un seskiem.
  Frontline Combo Dog - drīkst lietot suņiem.
  Nevienu Frontline produktu nedrīkst lietot trušiem!

 • VAI IR BĪSTAMI, JA MANS MĪLULIS LAIZA FRONTLINE APSTRĀDES VIETU?

  Aplicējiet Frontline tikai vietās, kuras dzīvnieks nevar aizsniegt un nolaizīt. Ja preparāts ir ticis salaizīts, var rasties īslaicīga hipersalivācija (palielināta siekalošanās), jo preparāts ir rūgts. Frontline ir drošs dzīvniekiem, jo medikaments iedarbojas tikai uz bezmugurkaulnieku nervu sistēmu.

 • VAI BLUSĀM UN ĒRCĒM IR JĀIEKOŽ MANAM MĪLULIM, LAI FRONTLINE DARBOTOS?

  Nē, Frontline nogalina blusas un ērces tām saskaroties ar jūsu mīluļa apmatojumu un ādu.

 • ES REGULĀRI UN PAREIZI APSTRĀDĀJU SAVU DZĪVNIEKU AR FRONTLINE. VAI IR NORMĀLI REDZĒT UZ VIŅA BLUSAS?

  Frontline aktīvā viela iznīcina blusas, ietekmējot to nervu sistēmu, kā rezultātā blusas kļūst hiperaktīvas īsi pirms nāves. Tāpēc, redzama blusu klātbūtne īsi pēc mīluļa apstrādes ar Frontline, liecina par to, ka produkts darbojas.
  Svarīgi arī atcerēties, ka blusu populācijas lielākā daļa ir apkārtējā vidē. Pilnīga blusu invāzijas likvidēšana apkārtējā vidē var ilgt pat 3 un vairāk mēnešus.

 • VAI FRONTLINE DRĪKST LIETOT VISU ŠĶIRŅU KAĶIEM UN SUŅIEM?

  Jā, Frontline Spot On/ Frontline Combo drīkst lietot visu šķirņu suņu un kaķu apstrādei, ieskaitot kollijus, kuriem ir paaugstināts jutīgums pret dažiem pretparazītu līdzekļiem.

 • KĀ IZMANTOT FRONTLINE PILIENUS DZĪVIEKIEM AR ROBEŽSVARU?

  Robežsvara gadījumā (10, 20, 40 un 60 kg) ieteicams izmantot pipeti, kura paredzēta lielākai svara kategorijai.

 • VAI FRONTLINE SPRAY, FRONTLINE SPOT ON UN FRONTLINE COMBO IR DROŠI LIETOT, JA MAN IR MAZI BĒRNI?

  Frontline Spray, Frontline Spot On un Frontline Combo ir izgājuši rūpīgu drošības pārbaudi. Ja tie tiek lietoti saskaņā ar lietošanas instrukciju, apstrādātie dzīvnieki nerada veselības apdraudējumu ne pieaugušajiem, ne bērniem. Tomēr, ieteicams ierobežot konataktu ar apstrādātiem dzīvniekiem 24 studas pēc aplicēšanas. Nepieļaut zāļu nonākšanu uz ādas, ja tas ir noticis, mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja notikusi zāļu nejauša iekļūšana acīs, nekavējoties skalot ar lielu daudzumu ūdens.

 • KĀPĒC PĒC APSTRĀDES AR FRONTLINE, UZ DZĪVNIEKA VAR PAMANĪT VAIRĀK BLUSAS?

  Frontline nogalina blusas, ietekmējot to nervu sistēmu un padarot tās hiperaktīvas pirms nāves. Bojā ejošās blusas bieži izrāpo uz dzīvnieka apmatojuma virsmas un sāk aktīvi lēkāt. Tāpēc, ja Jums šķiet, ka pēc apstrādes, blusu kļuvis vairāk, tā faktiski var būt pazīme, ka produkts darbojas.

 • ES SAVĀ MĀJĀ REDZU PARAZĪTUS, KĀPĒC APSTRĀDE AR FRONTLINE NAV IEDARBOJUSIES UZ APKĀRTĒJO VIDI?

  Pieaugušās blusas, ir tikai daļa no problēmas. Blusas jau ir izdējušas oliņas un ir notikusi mājas invāzija. 95% no blusu dzīves cikla ir oliņas, kāpuri un kūniņas; tikai 5% ir pieaugušas blusas stadija, kurā blusa barojas uz jūsu mīluļa. Ja pieaugusī blusa netiek apstrādāta, tā var izdēt līdz pat 50 oliņām dienā, kuras nepārtraukti izkrīt apkārtējā vidē. Bieža putekļu sūkšana un gultas veļas mazgāšana virs 60 grādu temperatūras, palīdz samazināt blusu oliņu, kāpuru un kūniņu daudzumu vidē. 

 • KAS NOTIKS, JA MANS MĀJDZĪVNIEKS SAMIRKS UZREIZ PĒC FRONTLINE LIETOŠANAS?

  Nepakļaujiet savu mājdzīvnieku samirkšanai 48 stundas pēc viņa apstrādes ar Frontline. Ja īsā laika posmā dzīvnieks ir bijis paļauts lietum, maz ticams, ka tas būs pietiekami slapjš, lai medikamentu nomazgātu. Tomēr, ja jūsu mājdzīvnieks kļūst tik slapjš, ka ūdens nokļūst uz ādas, zāļu efektivitāte var samazināties, un tās var būt jālieto atkārtoti. Šajā gadījumā ieteicams konsultēties ar veterinārārstu.

 • MANS MĀJDZĪVNIEKS IR GRŪSNS/LAKTĒJOŠS. VAI DRĪKSTU LIETOT FRONTLINE SPOT ON/FRONTLINE COMBO/FRONTLINE SPRAY

  Frontline Spray, Frontline Spot On un Frontline Combo  drīkst lietot grūsnības un laktācijas laikā.
  Frontline Tri Act zāļu palīgvielai N-metilpirolidonam ir teratogēna ietekme uz laboratorijas dzīvniekiem, lietojot lielās devās atkārtoti.  Lietot tikai pēc ārstējošā veterinārārsta ieguvuma un riska attiecības izvērtēšanas.

 • VAI ES VARU PIESKARTIES DZĪVNIEKAM VAI TO NOGLAUDĪT PĒC APSTRĀDES AR FRONTLINE?

  Pēc tam, kad Frontline aplikācijas vieta ir izžuvusi (maksimāli pēc 24 stundām), Jūs variet pieskarties savam mīļdzīvniekam kā parasti. Pirms apstrādes vieta ir nožuvusi, ir jāierobežo kontakts ar citiem dzīvniekiem un bērniem.

 • MANA SUŅA SVARS PĀRSNIEDZ 60 KG. VAI ES VARU IZMANTOT FRONTLINE?

  Jā, Jūs variet lietot 2 pipetes, kuru kopējā paredzētā svara summa atbilst Jūsu suņa svaram. Abu pipešu saturam jābūt pilnībā aplicētam uz suņa ādas.

 • KAS IR FRONTLINE?

  Frontline ir veterinārie pretparazītu medikamenti.  Frontline sortimentā iekļauti dažādi pretparasītu risinājumi suņiem, kaķiem un mājas seskiem.

 • CIK ILGI PĒC FRONTLINE LIETOŠANAS DZĪVNIEKU NEDRĪKST PELDINĀT VAI MAZGĀT?

  Dzīvnieka mazgāžana ar šampūnu 1 stundu pirms apstrādes ar Frontline, neietekmē zāļu efektivitāti, ja dzīvnieka apmatojums un āda ir pilnīgi sausi. Ieteicams nemazgāt un nepeldināt savu mīluli 48 stundas pēc produkta aplicēšanas.

 • VAI ES VARU APLICĒT FRONTLINE SPOT ON VAI FRONTLINE COMBO VAIRĀKĀS VIETĀS UZ ĀDAS?

  Jā, pilienus drīkst aplicēt arī vairākās vietās uz ādas, kuras dzīvnieks nevar nolaizīt.

 • ESMU STĀVOKLĪ, VAI DRĪKSTU IZMANTOT FRONTLINE?

  Frontline ietekme uz grūtniecību nav izpētīta. Vispārīga rekomendācija ir grūtniecības laikā izvairīties no tiešas saskares ar jebkuru ķimikāliju.

 • VAI VARU APSTRĀDĀT SAVU MĪĻDZĪVNIEKU RETĀK, JA VIŅŠ IET ĀRĀ RETI?

  Pat neliels blusu skaits uz Jūsu mājdzīvnieka var novest pie visa mājokļa invadēšanas. Viena blusas mātīte diennaktī spēj izdēt līdz pat 50 oliņām. Tāpēc ir svarīgi apstrādāt mājdzīviekus regulāri visa gada garumā, neatkarīgi no tā, cik bieži viņi iet ārā.

BUJ PAR BLUSĀM UN ĒRCĒM

 • KĀ MANS MĪLULIS TIEK PIE BLUSĀM?

  Mājdzīvnieki var saķert blusas no vides, kur bijuši citi ar blusām invadēti dzīvnieki - piemājas pagalmā, jūsu mājās vai parkā. Pieaugušas blusas reti lec no dzīvnieka uz dzīvnieku.

 • KĀ BLUSAS VAR IETEKMĒT MANU MĪLULI?

  Blusas var izraisīt ādas kairinājumu, anēmiju (asins zudumu, ko izraisa kodumi) un alerģisku ādas stāvokli, ko sauc par blusu alerģisko dermatītu jeb BAD. BAD pazīmes ietver smagu niezi, apmatojuma izkrišanu un brūces ādā.

 • KĀPĒC IR SVERĪGI APKAROT NE TIKAI BLUSAS, BET ARĪ TO OLIŅAS?

  Pat pēc mājdzīvnieka apstrādes ar pretblusu līdzekli, dažas blusas pirms nāves var pagūt izdēt oliņas. Tikai 14 dienu laikā no tām var attīstīties jaunas blusas. Vairums pretblusu līdzekļu nogalina tikai blusas, kuras dzīvo uz Jūsu mājdzīvnieka. Taču Frontline Combo ir radīts ne tikai lai nogalinātu blusas uz dzīvnieka, bet arī neļautu izšķilties jaunām blusām un invadēt Jūsu mājokli.

 • VAI NEPIECIEŠAMS APSTRĀDĀT MĀJDZĪVNIEKU PRET BLUSĀM UN ĒRCĒM ARĪ GADA AUKSTAJOS MĒNEŠOS?

  Jā. Lai gan gada aukstajos mēnešos iespēja saķert blusas un ērces ir mazāka, dabā novērojamas klimata izmaiņas, kā rezultātā ziemas kļuvušas siltākas. Parazītiem dabā ir kļuvis vieglāk izdzīvot. Iekštelpās blusas spēj vairoties visu gadu.  

 • MANI MĪĻDZĪVNIEKI RETI IET ĀRĀ. VAI VIŅI IR JĀAPSTRĀDĀ PRET BLUSĀM UN ĒRCĒM?

  Jā. Pat tie dzīvnieki, kuri neiet ārā, var saķert blusas no ciemos atnākušiem invadētiem dzīviekiem. Kā arī blusu oliņas iespējams ienest mājās ar apaviem vai apģērbu.