Bieži Uzdotie Jautājumi

Bieži Uzdotie Jautājumi

Kas Jums jāzina, lai Jūsu dzīvnieks būtu vesels un priecīgs.

Mājdzīvnieki var saķert blusas no vides, kur bijuši citi ar blusām invadēti dzīvnieki - piemājas pagalmā, jūsu mājās vai parkā. Pieaugušas blusas reti lec no dzīvnieka uz dzīvnieku.

Blusas var izraisīt ādas kairinājumu, anēmiju (asins zudumu, ko izraisa kodumi) un alerģisku ādas stāvokli, ko sauc par blusu alerģisko dermatītu jeb BAD. BAD pazīmes ietver smagu niezi, apmatojuma izkrišanu un brūces ādā.

Pat pēc mājdzīvnieka apstrādes ar pretblusu līdzekli, dažas blusas pirms nāves var pagūt izdēt oliņas. Tikai 14 dienu laikā no tām var attīstīties jaunas blusas. Vairums pretblusu līdzekļu nogalina tikai blusas, kuras dzīvo uz Jūsu mājdzīvnieka. Taču Frontline Combo ir radīts ne tikai lai nogalinātu blusas uz dzīvnieka, bet arī neļautu izšķilties jaunām blusām un invadēt Jūsu mājokli.

Jā. Lai gan gada aukstajos mēnešos iespēja saķert blusas un ērces ir mazāka, dabā novērojamas klimata izmaiņas, kā rezultātā ziemas kļuvušas siltākas. Parazītiem dabā ir kļuvis vieglāk izdzīvot. Iekštelpās blusas spēj vairoties visu gadu.  

Jā. Pat tie dzīvnieki, kuri neiet ārā, var saķert blusas no ciemos atnākušiem invadētiem dzīviekiem. Kā arī blusu oliņas iespējams ienest mājās ar apaviem vai apģērbu.

Frontline aktīvā viela iznīcina blusas, ietekmējot to nervu sistēmu, kā rezultātā blusas kļūst hiperaktīvas īsi pirms nāves. Tāpēc, redzama blusu klātbūtne īsi pēc mīluļa apstrādes ar Frontline, liecina par to, ka produkts darbojas.
Svarīgi arī atcerēties, ka blusu populācijas lielākā daļa ir apkārtējā vidē. Pilnīga blusu invāzijas likvidēšana apkārtējā vidē var ilgt pat 3 un vairāk mēnešus.

Frontline Spray, Frontline Spot On un Frontline Combo ir izgājuši rūpīgu drošības pārbaudi. Ja tie tiek lietoti saskaņā ar lietošanas instrukciju, apstrādātie dzīvnieki nerada veselības apdraudējumu ne pieaugušajiem, ne bērniem. Tomēr, ieteicams ierobežot konataktu ar apstrādātiem dzīvniekiem 24 studas pēc aplicēšanas. Nepieļaut zāļu nonākšanu uz ādas, ja tas ir noticis, mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja notikusi zāļu nejauša iekļūšana acīs, nekavējoties skalot ar lielu daudzumu ūdens.

Nepakļaujiet savu mājdzīvnieku samirkšanai 48 stundas pēc viņa apstrādes ar Frontline. Ja īsā laika posmā dzīvnieks ir bijis paļauts lietum, maz ticams, ka tas būs pietiekami slapjš, lai medikamentu nomazgātu. Tomēr, ja jūsu mājdzīvnieks kļūst tik slapjš, ka ūdens nokļūst uz ādas, zāļu efektivitāte var samazināties, un tās var būt jālieto atkārtoti. Šajā gadījumā ieteicams konsultēties ar veterinārārstu.

Jā, Jūs variet lietot 2 pipetes, kuru kopējā paredzētā svara summa atbilst Jūsu suņa svaram. Abu pipešu saturam jābūt pilnībā aplicētam uz suņa ādas.

Jā, pilienus drīkst aplicēt arī vairākās vietās uz ādas, kuras dzīvnieks nevar nolaizīt.

Vairums preparātu pret ērcēm, piemēram, Frontline combo, Frontline Spot On vai Frontline Spray, nav repelenti, tāpēc pastāv varbūtība, ka atsevišķas ērces joprojām var piesūkties Jūsu mīlulim. Pēc apstrādes ar Frontline, ērces mirst 48 stundu laikā. 

Suņiem, kuru svars ir mazāks par 2kg, drīkst izmantot Frontline Spray.

Aplicējiet Frontline tikai vietās, kuras dzīvnieks nevar aizsniegt un nolaizīt. Ja preparāts ir ticis salaizīts, var rasties īslaicīga hipersalivācija (palielināta siekalošanās), jo preparāts ir rūgts. Frontline ir drošs dzīvniekiem, jo medikaments iedarbojas tikai uz bezmugurkaulnieku nervu sistēmu.

Jā, Frontline Spot On/ Frontline Combo drīkst lietot visu šķirņu suņu un kaķu apstrādei, ieskaitot kollijus, kuriem ir paaugstināts jutīgums pret dažiem pretparazītu līdzekļiem.

Frontline nogalina blusas, ietekmējot to nervu sistēmu un padarot tās hiperaktīvas pirms nāves. Bojā ejošās blusas bieži izrāpo uz dzīvnieka apmatojuma virsmas un sāk aktīvi lēkāt. Tāpēc, ja Jums šķiet, ka pēc apstrādes, blusu kļuvis vairāk, tā faktiski var būt pazīme, ka produkts darbojas.

Frontline Spray, Frontline Spot On un Frontline Combo  drīkst lietot grūsnības un laktācijas laikā.
Frontline Tri Act zāļu palīgvielai N-metilpirolidonam ir teratogēna ietekme uz laboratorijas dzīvniekiem, lietojot lielās devās atkārtoti.  Lietot tikai pēc ārstējošā veterinārārsta ieguvuma un riska attiecības izvērtēšanas.

Frontline ir veterinārie pretparazītu medikamenti.  Frontline sortimentā iekļauti dažādi pretparasītu risinājumi suņiem, kaķiem un mājas seskiem.

Frontline ietekme uz grūtniecību nav izpētīta. Vispārīga rekomendācija ir grūtniecības laikā izvairīties no tiešas saskares ar jebkuru ķimikāliju.

Frontline pipetes saturs jāuzklāj tieši uz dzīvnieka ādas nevis matiem. Sunim – uz muguras ādas, starp lāpstiņām. Kaķim – uz ādas galvaskausa pamatnē, kur jūsu mīlulis nevar to nolaizīt. 
Frontline satur aktīvo vielu fipronilu. Kad produkts tiek uzklāts uz ādas, tas uzkrājas ādas tauku dziedzeros. Pēc tam tas nepārtraukti izplatās pa jūsu mīluļa ādu un apmatjumu caur matu folikuliem. Blusas un ērces, kuras uzlec uz dzīvnieka, tiek iznīcinātas tieša kontakta ceļā. 
 

Kaķiem, kuru masa ir lielāka par 10 kg, ieteicams izmantot 2 pipetes Frontline kaķiem.

Nē, Frontline nogalina blusas un ērces tām saskaroties ar jūsu mīluļa apmatojumu un ādu.

Robežsvara gadījumā (10, 20, 40 un 60 kg) ieteicams izmantot pipeti, kura paredzēta lielākai svara kategorijai.

Pieaugušās blusas, ir tikai daļa no problēmas. Blusas jau ir izdējušas oliņas un ir notikusi mājas invāzija. 95% no blusu dzīves cikla ir oliņas, kāpuri un kūniņas; tikai 5% ir pieaugušas blusas stadija, kurā blusa barojas uz jūsu mīluļa. Ja pieaugusī blusa netiek apstrādāta, tā var izdēt līdz pat 50 oliņām dienā, kuras nepārtraukti izkrīt apkārtējā vidē. Bieža putekļu sūkšana un gultas veļas mazgāšana virs 60 grādu temperatūras, palīdz samazināt blusu oliņu, kāpuru un kūniņu daudzumu vidē. 

Pēc tam, kad Frontline aplikācijas vieta ir izžuvusi (maksimāli pēc 24 stundām), Jūs variet pieskarties savam mīļdzīvniekam kā parasti. Pirms apstrādes vieta ir nožuvusi, ir jāierobežo kontakts ar citiem dzīvniekiem un bērniem.

Dzīvnieka mazgāžana ar šampūnu 1 stundu pirms apstrādes ar Frontline, neietekmē zāļu efektivitāti, ja dzīvnieka apmatojums un āda ir pilnīgi sausi. Ieteicams nemazgāt un nepeldināt savu mīluli 48 stundas pēc produkta aplicēšanas.

Pat neliels blusu skaits uz Jūsu mājdzīvnieka var novest pie visa mājokļa invadēšanas. Viena blusas mātīte diennaktī spēj izdēt līdz pat 50 oliņām. Tāpēc ir svarīgi apstrādāt mājdzīviekus regulāri visa gada garumā, neatkarīgi no tā, cik bieži viņi iet ārā.

Minimālais laika intervāls starp Frontline lietošanu un jebkuru citu produktu ir 4 nedēļas. Lūdzu, konsultējieties ar savu veterinārārstu, ja Jums ir nepieciešams papildu padoms.

Nekad nelietojiet medikamentus uz dzīvieku sugām, kurām tie nav paredzēti.
Frontline Spray drīkst lietot kaķiem, suņiem.
Frontline Spot On Cat - drīkst lietot kaķiem un seskiem.
Frontline Spot On Dog - drīkst lietot suņiem.
Frontline Combo Cat - drīkst lietot kaķiem un seskiem.
Frontline Combo Dog - drīkst lietot suņiem.
Nevienu Frontline produktu nedrīkst lietot trušiem!